г.Днепр, проспект Карла Маркса, 49 +38(063)653-40-49 [email protected]

Реверсні поставки газу на територію України

Друга енергетична реформа включає реверсні газові потоки, які спрямовані на скорочення імпорту російського газу і диверсифікацію поставок природного газу в Україну. У 2013 році імпорт газу як і раніше йшов тільки з Росії і становив більше половини всього споживання. Газ продовжував надходити до середини червня 2014 року, незважаючи на анексію Криму і взаємне нівелює дію санкцій.

З відкриттям реверсних потужностей зі Словаччини у вересні 2014 року Україна почала поступово диверсифікувати маршрут своїх поставок газу. В знак змінилися відносин з Москвою Україна призупинила закупівлі газу у Росії в 2015 році. Споживання було скорочено, а «Нафтогаз» досяг домовленостей про покупку газу у європейських енергетичних компаній. У 2016 році Україна повністю припинила імпорт газу з Росії.

В Україні існують відносно великі родовища сланцевого газу (924 млрд куб. М), але вони не мають ключовий актуальності в короткостроковій і середньостроковій перспективі, оскільки в даний час відсутні необхідні фінансові кошти і технології для їх розробки (докладніше з цією інформацією можна ознайомитися на нашому сайті: www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/).

Крім того, зараз Київ має намір збільшити видобуток переважно звичайного газу з нинішнього рівня близько 20 млрд кубометрів до 27,6 млрд кубометрів до 2020 року.

Однак це розширення здається важким для реалізації, тому що український уряд почав новий тендерний процес дуже пізно і, крім того, він не є прозорим. Таким чином, розширення традиційного видобутку газу стане можливим тільки в тому випадку, якщо будуть проведені подальші антикорупційні реформи, які встановлюють міжнародні стандарти, прозору систему торгів і роблять відповідні дані доступними для всіх, що, в свою чергу, призведе до збільшення іноземних інвестицій в країну.

Звісно ж можливим, що попит України буде задовольнятися головним чином за рахунок власних природних ресурсів, а також за рахунок реверсних поставок з центрально-європейських ринків.

При нинішньому низькому рівні попиту на газ країна змогла зробити це повністю за рахунок реверсних поставок

Припинення прямого російського імпорту стало стратегічним пріоритетом уряду і «Нафтогазу», і стверджується, що досягнення цього видається цілком можливим. Наприклад, загальна потужність по реверсним поставкам-як повідомляв «Нафтогаз» після розширення потужностей по інтерконнекціі зі Словаччиною-становить 22 млрд кубометрів.

Стверджується, що те, чого пострадянська Україна не досягла за 20 років свого існування, стало можливим лише за 18 місяців. З огляду на значний потенціал енергозбереження та реверсних потоків російського газу з ЄС, переважна залежність України від енергоносіїв, одержуваних від її східного сусіда, різко скоротилася (докладніше про це можна дізнатися тут: www.ueex.com.ua).

Однак Москва, можливо, не зможе використовувати енергопостачання як важіль тиску на Київ у тій же мірі, що і раніше

Зокрема, Росія буде боротися за тиск на Україну, оскільки остання може просто купувати газ «Газпром» у європейських споживачів відповідно до правил енергетичного ринку ЄС, які захищають права споживачів енергії і запобігають монополізацію енергії.

Ключова перевага зворотних потоків від сполучних ліній зі Словаччиною та іншими країнами полягає в тому, що вони мають конкурентоспроможну ціну відповідно до правил ринку ЄС, а газ, що імпортується з східного кордону країни, поставляється за довгостроковими контрактами на індексацію цін на нафту. Таким чином, Україна прагне бути застрахованою в рамках цього лібералізованого та регульованого ринку газу ЄС, оскільки вона прагне зробити російські енергетичні важелі тупим інструментом.

Хоча ця енергетична стратегія може поставити Україну під захист ЄС, вона не буде повністю забезпечувати потоки природного газу в країні. Швидше, він змінює постачальників з А на В, і тому на цей раз країна стає більш залежною від європейських компаній, що суперечить основним цілям нового енергетичного пакета.

Related Post

Купівля електроенергії на аукціонах УЕБКупівля електроенергії на аукціонах УЕБ

Після того, як в Україні запрацював енергетичний ринок, його учасники отримали можливість купувати та продавати електроенергію через електронні аукціони на біржі. Торги проводяться на спеціальних майданчиках, таких як Українська енергетична

Вопрос покупки запчастей для сельхозтехникиВопрос покупки запчастей для сельхозтехники

Если вам внезапно понадобились запчасти на роторную косилку либо же детали для другого типа техники, то есть смысл начинать искать доступные решения. В этой категории вас будут ждать оптимальные возможности

Замена электропроводки в квартире: о чем нужно знатьЗамена электропроводки в квартире: о чем нужно знать

Работа с проводкой никогда не была легкой задачей. Чтобы справиться с электропроводкой нужно не только иметь соответствующие инструменты, но и разбираться во всех основах и нюансах выполнения подобных задач. Сейчас